DOPRAVA ZDARMA pro objednávky od 1 500Kč

Den dětí si zaslouží s láskou šité dárečky

Středeční 1. červen již tradičně patří dětem. Věděli jste, že první zmínky o potřebě takového svátku byly v Turecku? A že někde se slaví až v listopadu? Za nás je červnové datum před koncem školy ideální, protože vybízí ke společným radovánkám. A hlavně nezapomeňte něčím svým ratolestem udělat radost.

Někdy nás mohou děti přivádět k šílenství, ale ne všude se o jejich blaho starají tak jako u nás. Proto se v roce 1920 vyjádřil Mustafa Kemal při Národním shromáždění v Turecku, že pro budování nového státu jsou potřeba právě děti a o ty se musíme patřičně starat. Den dětí tedy v Turecku na rozdíl od nás připadá na 23. dubna.

Do světového povědomí se ale spíše zapsala Světová konference pro blaho dětí v roce 1925, která se konala právě 1. června společně s festivalem dračích lodí, který byl věnován sirotkům. V roce 1949 ho oficiálně vyhlásila Mezinárodní demokratická federace žen a byl tak přejat v mnoha státech světa. O něco později, v roce 1954 OSN vyhlásila Světový den dětí, který určila na 20. listopad, proto některé země slaví až později. My jsme zůstali u zažitého prvního červnového dne.

Tradičně se pořádají různé oslavy pro děti, ať už pořádané školkami, školami, zájmovými skupinami nebo městy. Rodiče berou děti na zmrzlinu, dělají výlety a samozřejmě jim kupují dárky. My pro vás máme pár tipů, jak pěkný dárek sami vyrobit, lépe řečeno ušít, protože jste na stránce věnované látkám. V sekci Střihy najdete spoustu super kousků právě pro děti a pak už stačí vybrat z dětských látek a ušito máte raz dva. Pro holky tu máme barevné i něžné metráže s oblíbenými pejsky nebo zmrzlinami. Pro kluky zase cool látky s autíčky nebo planetami. Ručně a s láskou dělaný dárek vždy potěší nejvíce. Inspirovat se můžete i na našem YouTube kanále třeba právě vesmírnou teplákovinou - https://www.youtube.com/watch?v=zEB0euhx79Y.

 

                    080777-980011-theo-baumwolljersey-ballen         IMG_20220503_092501        080777-923936-theo-baumwolljersey-ballen

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení