BAMBUSOVÝ ÚPLET

Bambusový úplet –ekologická a příjemná varianta pro Vaše oblečení

Bambusové vlákno je označení používané pro textilní surovinu získanou ze stonku bambusu mechanickými nebo chemickými metodami. Tato vlákna pro průmyslové textilní zpracování jsou známá teprve od konce 20. století.

Bambusový úplet –ekologická a příjemná varianta pro Vaše oblečení
Bambusové vlákno, většinou v kombinaci s bavlnou a elastanem, dodává oblečení velmi příjemné vlastnosti. Použitý materiál již při prvním dotyku překvapí jak svou jemností, kterou lze přirovnat k hedvábí nebo kašmíru, tak svou neobvyklou pružností, která umožní oblečení velmi dobře se přizpůsobit vašemu tělu. Materiály s obsahem bambusového vlákna oceníte hlavně pro jejich antibakteriální vlastnosti, které zabraňují množení bakterií a vzniku nepříjemných pachů. Tato vlastnost dodává oblečení výjimečný komfort a předurčuje ho jako velmi dobrou volbu jak pro osoby s citlivější pokožkou, tak pro sportovně aktivní osoby.


Bambusové vlákno je vyrobeno na bázi regenerované celulózy. Základem pro výrobu tohoto vlákna je surový bambus, který se následně zpracovává chemickou cestou podobně jako viskóza. Bambusové vlákno je považováno za materiál 21. století. Díky svému rychlému růstu (uvádí se, že některý druhy jsou schopny během 24 hodin vyrůst až o 1 m) je bambus rychle obnovitelným přírodním zdrojem. Již samotná rostlina obsahuje jedinečnou složku BambooKhun, která umožňuje její ekologické pěstování bez použití pesticidů a hnojiv, a zajišťuje její odolnost vůči bakteriím.


Bambusové vlákno je přirozeně antibakteriální, protiplísňové a antistatické.Bambus obsahuje složku zvanou BambooKhun, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tyto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi, a proto přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií.


Tkanina působí na dotek chladivě, ale zároveň dokáže udržet teplo. V létě tak garantuje pocit lehkého osvěžení a v zimě naopak zahřeje. Bambusové vlákno absorbuje až 4x více vlhkosti než vlákno bavlněné a odvede tak přebytečnou vlhkost a pot. Díky struktuře vlákna je látka vysoce prodyšná, pokožka tak může přirozeně dýchat. Díky své jemnosti a hladkosti jsou bambusové produkty velice vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou.


Bambusová vlákna zabraňují množení bakterií, jež jsou původem vzniku nepříjemného pachu a potu, ale jsou také rezistentní vůči houbám, kvasinkám a plísním. Tím je zajištěna delší životnost textilního materiálu a také jeho stálobarevnost. Bambusová vlákna dokáží přirozeně ochránit pokožku před UV zářením. Bambusové produkty dokáží zachytit přibližně 90 % škodlivých UV paprsků.


Na bambusových vláknech se vyskytují mikroskopické spáry a otvory, které zajišťují snadnou cirkulaci vzduchu, a prádlo z něj vyrobené má vynikající termoregulační schopnosti. Tím je zajištěn odvod tepla od povrchu těla a jeho chlazení vzduchem z vnějšku. V letních měsících může být tímto způsobem dosaženo snížení tělesné teploty, v zimním období pak materiál dokáže teplo zadržovat a příjemně zahřát. Jeho absolutní výhodou je přírodní původ a tedy i lepší vhodnost pro lidské tělo.


Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C.Nedoporučuje se prádlo bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

 
40
365140365
barva
druh látky
vzor

Stránka 1 z 2 - 23 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 23 položek celkem